2015 – Babakiállítás | Kiscelli Múzeum

2015 – Babakiállítás

Babakiállítás

A 2015. szeptember 14. és október 18. között látogatható kiállításon a XIX. Országos Baba- és Mackókészítési Versenyre érkezett, legszebb zsűrizett alkotások mellett a Kiscelli Múzeum Játékgyűjteményéből is bemutattunk egy 140 éven átívelő válogatást a látogatóknak. A legkülönbözőbb technikával készült kerámia-, porcelán- és textilbabák tizenegy kategóriában indultak a Magyar Bababarátok Egyesülete által rendezett versenyen, többek között a díszmagyart és a magyarországi németek viseleteit, ismert irodalmi karaktereket és hírességeket bemutatva, élethű csecsemőkként és „öltöztetett emberszobrokként”, vagy hagyományos játékbabák és játékmackók formájában. A kiállítást a versenyre készített babaházak és a babaöltöztetéshez szükséges kellékek is színesítették. A versenyművek kiállítása mellett a múzeum több évszázadot átfogó Játékgyűjteményéből is ízelítőt adtunk.