Kiadványok | Kiscelli Múzeum

Kiadványok

A múzeumi Ajándékboltban többek között az alábbi kiadványokat, termékeket vásárolhatják meg:

Cellris társasjáték

A Kiscelli Múzeum Te jössz?! Kiállítás a társasjátékokról című időszaki kiállításához készített társasjáték.
A Cellris a Kiscelli Múzeum saját tervezésű társasjátéka, amelyben az intézmény ikonikus műtárgyai tetrisz alakú lapkákon jelennek meg. A résztvevők feladata, hogy ezekből kiállítást rendezzenek a múzeum templomterében. A kiválasztott alkotásokat a gyűjteményi raktárakból először a restaurátorokhoz kell vinni, csak ezt követően kerülhetnek a kiállítótérbe. A táblára helyezett elemek után attól függően kapunk pontokat, hogy milyen koncepció mentén válogatjuk és tesszük ki tárgyainkat. Pontot ér például, ha többféle gyűjteményből vagy azonos korszakból származnak a művek. A játék végén a legtöbb pontot elérő játékos elnyeri az Év Kiállítása díjat.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2018.

Ára: 9.600 Ft  (magyar)

Te jössz?! Kiállítás a társasjátékokról

A Kiscelli Múzeum Te jössz?! Kiállítás a társasjátékokról című időszaki kiállításához kapcsolódó katalógus.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2018.

Ára: 2.500 Ft  (magyar) / 2.500 Ft (angol)

Különutak. Karl-Heinz Adler és a magyar absztrakció

A Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár  és a Kassák Múzeum 2017 nyarán rendezett Különutak. Karl-Heinz Adler és a magyar absztrakció című időszaki kiállításához kapcsolódó katalógus.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2017.

Ára: 2.900 Ft  (magyar) / 3.200 Ft (német)

Barangoló a Kiscelli Múzeumban

A Barangoló a Kiscelli Múzeumban múzeumpedagógiai könyv használható múzeumi vezetőként és otthoni foglalkoztató könyvként is. A Kiscelli Múzeum gyűjteményét alapul véve a feladatok között van színezés, rajzolás és montázskészítés is. Az izgalmas oldalpárokon keresztül a kicsik megismerhetik az Óbudán található múzeum kincseit, de a művészet vagy a főváros iránt érdeklődő felnőttek is örömüket lelik a könyvben.

"Tele van játékkal, élettel az egész, kedvet csinál nem csak a Kiscellihez, de Budapesthez és főként a rajzoláshoz, ragasztáshoz, alkotáshoz. Szinte sajnálom, hogy a gyerekeim már kinőttek ebből. Na jó, bevallom, valójában csak alibinek használnám őket, igazából azt sajnálom, hogy már én nőttem ki ebből: a legszívesen nekiesnék egy halom papírral, ronggyal, ragasztóval, ceruzával, festékkel, eccsettel, meg a tíz ujjammal." - Zubreczki Dávid (Urbanista, index.hu)

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2017.

Ára: 1.900 Ft (magyar) / 2.000 Ft (angol)

Hajnal János. Budapest-Róma

A Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár  és a Kassák Múzeum 2017 nyarán rendezett Hajnal János. Budapest-Róma című időszaki kiállításához kapcsolódó katalógus.

Ára: 7.930 Ft (magyar)

Mutató nélkül. B. A. úr X-ben

A Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár  2016 telén rendezett Mutató nélkül. B. A. úr X-ben című időszaki kiállításához kapcsolódó katalógus.

Ára: 3.790 Ft (magyar)

#moszkvatér. A Széll Kálmán tér története

A Kiscelli Múzeum 2016 nyarán megrendezett #moszkvatér A Széll Kálmán tér története című időszaki kiállításhoz kapcsolódó katalógus.
A tér történetét feldolgozó tanulmányokat archív képek kísérik.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2016.

Ára: 2.910 Ft

Demeter Zsuzsanna — Stemlerné Balog Ilona: Müllner János (1870-1925). A háborús Budapest fotóriportere

A Kiscelli Múzeum 2016 tavaszán megrendezett „[...] Megjegyzés: háborús” . A Nagy Háború emlékezete a főváros múzeumában című időszaki kiállításhoz kapcsolódó képes album.
A mintegy háromszáz fényképet tartalmazó kötet a háborús Budapest mindennapi életét mutatja be Müllner János fotóriporter munkásságának tükrében.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2016.

Ára: 2.800 Ft

Holttest az utazókosárban — A Mágnás Elza-rejtély

A múzeum 2015-ös időszaki kiállításához kapcsolódó rendhagyó kiadvány négy tanulmányt és a századelő fővárosának életét bemutató irodalmi szemelvényeket tartalmaz.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2015.

Ára: 3.080 Ft

Simonovics Ildikó: Street Fashion Múzeum, utcai divat egykor és ma

A 2012 nyarán a múzeum templomterében megrendezett kiállítás katalógusa.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2012.

Ára: 2.415 Ft (magyar, angol)

Simonovics Ildikó: Divat és tradíció

Képek és tárgyak kihaló mesterségek és kortárs designerek műhelyeiből.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2008.

Ára: 1.450 Ft

Mariazell és Magyarország – Egy zarándokhely emlékezete

A Budapesti Történeti Múzeum Kiscelli Múzeumában 2004-ben megrendezett kiállítás tanulmánykötete.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2004.

Ára: 5.400 Ft (magyar) / 9.900 Ft (német)

A főváros régisége – Közterek és magánterek, 1780-1940

A Kiscelli Múzeum állandó kiállításának vezetője.

Kiadó: Budapesti Történeti Múzeum, 2004.

Ára: 1.600 Ft (magyar) / 2.400 Ft (angol)