1971. Párhuzamos különidők

megnyitó: 2018. október

A magyar művészettörténet-írásban Beke László Elképzelés projektjéhez kötődően 1971-et tekintik a magyar konceptualizmus kiindulópontjának. Ezzel párhuzamosan szintén 1971-ben a Budapesti Történeti Múzeum Hincz Gyula, Somogyi József és Domanovszky Endre gyűjteményes kiállításának adott helyet. A Fővárosi Képtár időszaki kiállítása két művészgenerációból és két, egykorú műcsoportból indul ki: ezeken keresztül mutat rá a Kádár-korszak képzőművészetének párhuzamos jelenségeire. A kiállítás ráirányítja a figyelmet az egyidejű, de a történeti emlékezetben markánsan különváló jelenségekre és végső soron a múlt rekonstrukciójának az összetettségére.

Kurátorok: Hegyi Dóra, Kaszás Tamás, László Anna, Leposa Zsóka, Róka Enikő, Százados László

Kurátori tárlatvezetés a Múzeumok Őszi Fesztiváljának keretében:
október 14. 15:00
november 11. 15:00