Boldog Jerzy Popiełuszko kiállítás 2018. október 31 - november 25.

Budapest Főváros bemutatja a Boldog Jerzy Popiełuszko életéről szóló kiállítást, melyet 2018. október 31 - november 25-ig tekinthetnek meg az érdeklődők a Budapesti Történeti Múzeum - Kiscelli Múzeumban. 
 
 
 
Boldog Jerzy Popiełuszko római katolikus pap, vértanú, a varsói Kosztka Szent Szaniszló egyházközség káplánja 1947. szeptember 14 -én született a lengyelországi Suchowolában. Popiełuszko karizmatikus pap volt, többször felemelte szavát a kommunista rendszer ellen és képviselte egyháza erkölcsi és társadalmi tanítását. Prédikációit a Szabad Európa Rádió is sokszor közvetítette. Nagy népszerűsége miatt veszélyessé vált a rendszerre. 1984 . október 19 -én hazafelé tartott, amikor autóját megállították ismeretlen tettesek. Holttestét pár nappal később a Visztula víztárolójában találták meg.  Több emlékművet is állítottak róla, aki halála után a rendszer elleni megmozdulás egyik jelképévé vált. 2010 . június 6-án XVI. Benedek pápa boldoggá avatta.
 
A kiállítás 20 tablóból álló anyagát először tavaly, a varsói Lengyel Szenátus épületében mutatták be. A budapesti kiállításhoz szükséges hozzájárulást a kiállítás tulajdonosa, a Szolidaritás Országos Bizottsága adta meg.
 
A kiállításról készült összefoglalókat és videókat az alábbi linkeken tekinthetik meg:
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Boldog Jerzy Popiełuszko római katolikus pap, vértanú, a varsói Kosztka Szent Szaniszló egyházközség káplánja 1947. szeptember 14 -én született a lengyelországi Suchowolában. Popiełuszko karizmatikus pap volt, többször felemelte szavát a kommunista rendszer ellen és képviselte egyháza erkölcsi és társadalmi tanítását. Prédikációit a Szabad Európa Rádió is sokszor közvetítette. Nagy népszerűsége miatt veszélyessé vált a rendszerre. 1984 . október 19 -én hazafelé tartott, amikor autóját megállították ismeretlen tettesek. Holttestét pár nappal később a Visztula víztárolójában találták meg.  Több emlékművet is állítottak róla, aki halála után a rendszer elleni megmozdulás egyik jelképévé vált. 2010 . június 6-án XVI. Benedek pápa boldoggá avatta.
 
A kiállítás 20 tablóból álló anyagát először tavaly, a varsói Lengyel Szenátus épületében mutatták be. A budapesti kiállításhoz szükséges hozzájárulást a kiállítás tulajdonosa, a Szolidaritás Országos Bizottsága adta meg.
 
A kiállításról készült összefoglalókat és videókat az alábbi linkeken tekinthetik meg: